środa, 23 marca 2016

Pytanie o oplatanie kryształków w kształcie kropli"Oplecenie kropel, które kupiłam okazało się trudniejsze niż myślałam. Mogłabym prosić o jakieś wskazówki?" Wiktoria

"Mam pewien problem z opleceniem kryształków w kształcie lezki/migdala. Do tej pory próbowałam oplatać je koralikami miyuki delica,  jednakże efekt nie do końca mi się podoba. Czy mogłaby mi Pani pomoc i powiedzieć jak opleść taki kryształ koralikami Toho?" Patrycja W.


Odpowiadam

Nie mam jednej recepty na zaplecenie kryształów w kształcie kropli/łzy, ale podzielę się swoją metodą. Otóż zaczynam od wyplecenia "pleców", stosując się ścisłe do wzoru "Teardrop" z książki Diane Fitzgerald o tytule "Shaped Beadwork". Używam zwykle koralików w rozmiarze 15/0, ale można to też wykonać równie dobrze z 11/0 czy cylindrycznych 12/0. Powielam schemat z książki, poszerzając obwód tak długo, aż plecionka przykryje cały tył kryształka. Następnie dodaję jeden rząd koralików większych (do 15/0 dodaję 11/0 lub 12/0) i dalej zaczyna się zwykle improwizacja:) Albo dodaję znów mniejsze koraliki, albo jeszcze jeden rząd większych, nie mam na to sprawdzonej metody.

Dla porównania z 15/0, z 12/0 cylindrycznych i z 11/0. Widać moją słabość do nicklu, była o nim mowa ostatnio:)


Postępuję tak niezależnie od tego czy kropla jest płaska (flatback) czy wypukła (pointback), przykład:


Inną metodą, którą miałam okazję przetestować jest oplecenie kropli wg. tutoriala Galiny Dietrich.

Zatem życzę powodzenia! A może znasz jeszcze inny wzór na zaklęcie kropel w koraliki?

Skomentuj lub udostępnij:

0 komentarzy

Prześlij komentarz