wtorek, 8 marca 2016

Pytanie o trwałość złotych koralików (i srebrnych też)

Mam pytanie natury technicznej. Chcę kupić Toho Treasure Galvanized Starlight ale one nie mają oznaczenia "Permanent Finish" jak w przypadku zwykłych Toho Round tego samego koloru. Czy mam przez to rozumieć, że kolor będzie się z nich ścierać?  Joanna Cz.


Odpowiadam:

Niestety brak oznaczenia Permanent Finish przy nazwie kolory koralików oznacza, że będą się ścierać i to w całkiem szybkim tempie. Póki co, nie istnieją złote koraliki od Toho w wersji cylindrycznej (Treasure) które będą odporne na ścieranie. Alternatywą pozostaje linia Duracoat od Miyuki, gdzie występuje kolor Galvanized Gold. Jest on nieco ciemniejszy od Starlight, ale doskonale sprawdza się w pracach, gdzie koraliki cylindryczne są nam niezbędne. 

Oto porównanie Toho Treasure Galvanized Starlight oraz Miyuki Delica Duracoat Galvanized Gold. Na koralikach Toho widać przebarwienia, koraliki te miałam zamiar użyć do szydełkowanego sznura, ale już przy pracy zaczęły gubić połysk.
Przykład użycia w pracy koralików Miyuki i 15/0 lub 11/0 Toho znajdziesz pod linkiem:
http://koralikowaweraph.blogspot.com/2015/08/byszczace-szmaragdowe-krople.html


Dla uzupełnienia dodam, że alternatywą na koloru aluminium, który również nie występuje w Toho Treasure w wersji nieścieralnej (Permanent Finish) jest Duracoat Galvanized Silver od Miyuki. 

  
Przykład użycia w pracy koralików Miyuki i 15/0 lub 11/0 Toho znajdziesz pod linkiem:
http://koralikowaweraph.blogspot.com/2016/01/krysztaowe-krople.html

Skomentuj lub udostępnij:

1 komentarz:

  1. Witam
    Całkowicie się zgadzam. Ja byłam załamana TT Aluminium. Już na etapie plecenia kolczyków (ścieg peyote) okazało się, że pojawiają się przebarwienia - całość była w kolorze biało srebrnym i czerwone cętki wyglądały niezbyt korzystnie. Zdecydowanie nie polecam tych konkretnych koralików.
    Pozdrawiam
    Noire

    OdpowiedzUsuń