sobota, 3 września 2016

Pytanie o trójkątne i kwadratowe kaboszony


"Mam do Pani pytanie odnośnie kaboszonów. Gdzie je Pani kupuje? Są takie piękne, błyszczące, fasetowane, pięknie się mienią i te niepowtarzalne kolory, jak te w zrobionych przez Panią tulipanach i różnych innych kolczykowych czy naszyjnikowych projektach. Szukałam w wielu internetowych sklepach, ale nigdzie na takie nie natrafiłam, albo zdjęcia nie oddają w pełni ich uroku, no nie wiem. A już w ogóle intrygują mnie te użyte w projekcie "Sparkle'n'Shine" czy "Muzyka Sfer" :) Czytałam, że te drugie były specjalnie sprowadzane z dalekiego kraju, ale bardzo proszę zdradzić mi, jak i gdzie w ogóle mam się za tym obejrzeć, który sklep mógłby je sprowadzić. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź." Monika H.

Odpowiadam

Wyszukanie odpowiednich kaboszonów do projektów geometrycznych niegdyś graniczyło z cudem. Aktualnie kwadratowe i trójkątne kaboszony zagościły w wielu sklepach. Dostępne są zarówno mniej kosztowne - z tzw. kociego oka czy szkła jak również droższe - z kamieni naturalnych czy kryształów Swarovskiego. Zacznijmy od końca listy:)

Kryształy Swarovskiego. Dostępne są kwadratowe 2493 Chessboard FlatBack i 2420 Asymmetric Square.

Trójkątne to:  2721 Asymmetric Triangle i 2720 Cosmic Delta. Te ostatnie pojawiły się w projekcie Biżuteryjek dla WOŚP 2015. 


Jedne i drugie doskonale nadają się do różnych projektów, można je kupić np.: crystalstone.shop.pl czy u Crystaleye (OSAKM) na allegro. 
Podobny blask mają cyrkonie - wybór kwadratowych i trójkątnych można znaleźć w Skarbach Natury. 

Kamienie naturalne (i syntetyczne). Asortyment małych kaboszonów w geometrycznych kształtach jest nieduży, ale mimo to jest w czym wybierać. Polecam Onyks Wrocław, przedstawiam zakupione w tym sklepie onyksy, agaty itp. Nieco takich kaboszonów ma również Kadoro (Kwadraty) (Trójkąty)


Kaboszony czy kryształki ze szkła fasetowanego są już wszechobecne. Bogatą ofertę prezentuje Royal-Stone oraz Kadoro. Sama część kryształków zamawiam na ebay, u wspomnianego wcześniej w poście o ważkach, sprzedawcy FashionBegin. Od tego sprzedawcy pochodzą też kwadratowe pastelowe kryształki na naszyjnik Muzyka Sfer - projekt Biżuteryjek na WOŚP 2015.

Oto część moich zasobów i ich źródła lub marki.


A czy Ty masz inne sprawdzone źródło kaboszonów do koralikowej geometrii?Skomentuj lub udostępnij:

0 komentarzy

Prześlij komentarz